BIP

Zespół Szkół w Kostrzynie nad Odrą

Zespół Szkół w Kostrzynie nad Odrą
ul. Komisji Edukacji Narodowej 2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
tel. 95 7277 700

www.liceum-kostrzyn.com

e-mail: administrator@liceum-kostrzyn.com
Dyrektor: Leszek Naumowicz

 

http://www.liceum-kostrzyn.com/

 

BIEGI PRZEŁAJOWE W GOLICACH

Dnia 29 września uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w biegach przełajowych „IXX Golicka Mila”. W tym roku na przełajowej trasie wokół szkoły rywalizowało ponad 600 osób w różnych kategoriach wiekowych – od przedszkolaków do dorosłych. Organizatorem zawodów byli UKS Golice i Szkoła Podstawowa w Golicach przy wsparciu SOSiR Słubice, Urzędu Miejskiego w Słubicach, Starostwa Powiatowego w Słubicach, KSSSE, Lubusza Słubice.

W klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych biegacze zmierzyli się z trasą na dystansie 2km, natomiast biegaczki – 1,5km.

Zespół Szkół reprezentowali: Duliban Bogna, Derbin Sandra, Czyżewska Dominika, Ratajczak Wiktoria,  Kowalski Marcin oraz Henrykowska Mirella.

Miejsca na podium wywalczyli: 

Rocznik 1999 i starsi:

  • I miejsce – Mirella Henrykowska

Rocznik 2001-2002:

  • II miejsce – Czyżewska Dominika

 Ogromne zaangażowanie, doping oraz radość, jaka panowała podczas trwania całej imprezy biegowej, świadczy o tym, że nasi uczniowie mają sportowego ducha walki oraz potrafią przestrzegać zasad fair play.

Każdy uczestnik, który ukończył bieg otrzymał na mecie nagrodę niespodziankę, mógł spróbować przepysznej grochówki oraz skorzystać z ciepłej herbaty.

Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników! ‘

Serdeczne podziękowania za okazane wsparcie składamy dla Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – Pana Zygmunta Mendelskiego, dzięki któremu nasi uczniowie mogli pojechać do Golic na tak wspaniałe zawody sportowe.

Kobydecka Klaudia, Zdzitowiecki Dariusz


 

 

 

 

 

 

Lekcje języka niemieckiego przez Skype

Dnia 26.09.2017r. w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków grupa uczniów Zespołu Szkół uczestniczyła w lekcjach języka niemieckiego, które organizowały Instytuty Kultury oraz Ambasady działające w ramach Stowarzyszenia Narodowych Instytucji Kultury Unii Europejskiej (EUNIC). Lekcje przez Skype’a poprowadziły lektorki Goethe Institut i Österreich Institut.

Podczas pierwszej lekcji uczniowie rozmawiali w języku niemieckim z lektorką o historii Austrii. Młodzież miała okazję powtórzyć i uzupełnić wiedzę o kulturze, obyczajach oraz tradycjach tego niemieckojęzycznego kraju. Na drugiej godzinie uczestnicy obejrzeli film o ochronie środowiska i w grupach rozwiązywali ćwiczenia leksykalno-gramatyczne w wersji elektronicznej na swoich telefonach komórkowych.

Taki nowatorski sposób prowadzenia lekcji przez lektorów niemieckich Uczelni uczniowie Zespołu Szkół ocenili bardzo pozytywnie.

„Warto wprowadzać takie nowatorskie formy nauczania, jak lekcje prowadzone przez Skype. Poszerzają one horyzonty uczniów i pomagają kształtować język pod każdym względem, głównie fonetycznym, ponieważ rozmawiamy z różnymi nauczycielami. Są one dla nas pewnym urozmaiceniem. Takie lekcje na pewno ułatwią zdanie matury ustnej.”

Patrycja

„ Jest mi niezmiernie miło, że mogłem wziąć udział w nowoczesnej formie lekcji języka niemieckiego. Moim zdaniem takie formy pozyskiwania wiedzy, polepszenia swoich możliwości językowych przyczyniają się do powiększenia pewności siebie w komunikacji w języku obcym oraz dają nam możliwość zrozumienia jego wszystkich zasad, także tych nowych. Uważam, że lekcje języków obcych przez Skype mogłyby być prowadzone częściej w naszej szkole. Nasi nauczyciele mogliby zawrzeć stałą współpracę z innymi nauczycielami, co pozwoliłoby im wymienić doświadczenia, a uczniowie mieliby możliwość uczenia się żywego języka obcego. Każdemu polecam branie udziału we wszelakich formach nauki języków obcych, czy to w szkole czy w domu – na pewno przyniesie to same korzyści. Ja osobiście wyciągnę wnioski z tego doświadczenia i wykorzystam je podczas matury ustnej z języka niemieckiego."

 Oskar